Krajobrazy Pogórza Strzyżowskiego

Dnia 15 maja 2022 roku zakończył się 4-dniowy plener fotograficzny “Krajobrazy Pogórza Strzyżowskiego”, w którym miałem wielką przyjemność uczestniczyć. W przedsięwzięciu tym brało udział 6 fotografów, których zadaniem miało być wykonanie materiału zdjęciowego i filmowego pięknych terenów Pogórza. Naszym domem i bazą wypadową był wspaniały obiekt znajdujący się na terenie Zespołu Parkowo-Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej. Pogoda nawet dopisała – było słońce, był miejscami upał, ale też porywisty wiatr z przejściem frontu atmosferycznego z burzą i opadami deszczu. Do pełni szczęścia brakowało jedynie porannych mgieł. Ale nie można mieć przecież wszystkiego. Mimo wszystko bardzo jestem zadowolony z materiału, jaki zrobiłem podczas świtów, wschodów słońca, jak również za dnia i skończywszy na zachodach słońca. Pogórze Strzyżowskie ma olbrzymi potencjał biorąc pod uwagę jego ukształtowanie, historię oraz bogactwo lasów, pól uprawnych czy łąk.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Krzysztof Szaro, któremu jestem wdzięczny za zaproszenie do tego projektu. Pragnę również podziękować współorganizatorom: Powiat Strzyżowski, Gmina Strzyżów, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka w Strzyżowie, Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie.
Projekt wspierali sponsorzy: Radny Rady Miejskiej – Grzegorz Zamorski, Sklep Zoologiczny Felek, Akcesoria Domowe i Ogrodowe – epraktyk.pl – Spa i Sauna, IDUO Rafał Wiśniowski, Zakład Masarsko-Wędliniarski Czesław Fiołek, Palarnia kawy Gregorio, ACORDI – Dominik Ziobro, Strefa medali – producent personalizowanych medali i statuetek, Spływy kajakowe LOLEK oraz Agroturystyka Black Bird.

Warto jeszcze wspomnieć, że zatrudnienie fotografów mających bogate doświadczenie w zakresie fotografii krajobrazowej i przyrodniczej to gwarancja uzyskania doskonałej jakości zdjęć, jak również niebanalnych kadrów, jakie nie dadzą żadne konkursy fotograficzne organizowane przez jednostki samorządowe.