Hucułek Cup

Skoki koni przez przeszkody to niewątpliwie jedna z najciekawszych i najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. To nawet dyscyplina olimpijska. Nie każdy wie, że już w XVIII wieku myśliwi uganiali się za lisami z wykorzystaniem właśnie koni, a pierwsze oficjalne zawody w skokach odbyły się w 1864 roku w Dublinie. Oczywiście w dzisiejszych czasach zawody polegają na tym, że na parkurze ustawia się kilka lub kilkanaście przeszkód, które jeździec wraz ze swym koniem musi pokonać w określonej kolejności oraz normie czasu, z jak najmniejszą liczbą zrzutek i przypadków nieposłuszeństwa konia.

I takie też zawody odbyły się na terenie  Ranczo Hucułek w Dębicy w dniu 19 lipca 2020 roku w ramach turnieju Hucułek Cup. Zawody były zorganizowane w klasach 40 (dodatkowa), 60 i 80 cm.  W ramach współpracy ze stadniną wykonałem krótki reportaż, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam.
Chciałbym nadmienić i poinformować, że jest możliwość wykorzystania koni do sesji zdjęciowej na terenie Rancza lub poza nim w pięknych okolicznościach przyrody, do czego serdecznie zapraszam.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]