Album „Piękno Gminy Jodłowa”

Z wielką przyjemnością przedstawiam Państwu zupełnie nowy album poświęcony przyrodzie występującej na terenie Gminy Jodłowa. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów (o Gminie Dębica) muszę powiedzieć, że i tym razem miałem wielkie szczęście – przebywać w tak pięknych terenach o każdej porze roku, przed świtem, o świcie, wschodzie i zachodzie słońca to wielka frajda i przyjemność. Album jest ukoronowaniem moich wypraw, które na przestrzeni 15 miesięcy uskuteczniałem bez względu na pogodę. Zrobiłem ok. 3000 km po drogach i bezdrożach gminy Jodłowa. Warto było, powstało mnóstwo unikalnych i ciekawych zdjęć, z których spokojnie można obdzielić trzy takie albumy i każdy będzie inny. To było wyzwanie, którego warto było podjąć. Poznałem wiele ciekawych miejsc naszego powiatu, do których z pewnością będę wracał co jakiś czas, bo piękna takiego krajobrazu nie trzeba szukać daleko od nas, ono jest tuż za naszym oknem. Wydanie jest wzbogacone o opisy w języku polskim i angielskim. Na 120 kolorowych stronach znajduje się ponad 220 zdjęć.

Jeszcze jedna ważna rzecz – chciałbym bardzo podziękować Krzysztofowi Piątkowi z Jodłowej, botanikowi z krakowskiego UJ, który wskazał mi stanowiska chronionych roślin występujących na terenie Gminy Jodłowa. Krzysiek – album z dedykacją czeka 🙂

Zdjęcia: Dariusz Tyrpin. Tekst: Dariusz Tyrpin. Projekt, skład, tłumaczenie, druk: Gamma s.c. Nakład 500 sztuk.
Przykładowe zdjęcia – klik

Comments

  1. Ketrab 17 grudnia 2012 Odpowiedz

    Mam pytanie do dwóch zdjęć co do miejsca gdzie je wykonano. Chodzi mi o zdjęcie wychodni skalnych nad rzeką a drugie wychodnie w lesie. Zdjęcia jak zwykle super - wszystkie.