Tatry z Wisowej

W końcu się udało. Od początku roku wiele razy wpatrywałem się w horyzont i bezskutecznie szukałem doskonale znanych mi charakterystycznych szczytów słowackich Tatr. Aż w końcu udało się – Tatry z gminy Jodłowa fotograficznie zostały „zaliczone”. Poniższe zdjęcie zrobiłem w miejscowości Wisowa i  jest kolejnym po Gębiczynie (gm. Pilzno), Południku i Głobikowej (gm. Dębica) miejscem naszego powiatu, z którego pięknie widać panoramę Tatr.

Tatry z Wisowej

Comments

 1. Mirek 19 października 2011 Odpowiedz

  Z wrażenia nawet nie wiem co napisać. Przy takich widokach zawsze mięknie mi serce...

 2. szczelny 20 października 2011 Odpowiedz

  Pierwszy mój wypad w Bieszczady (w poniedziałek) i też trafiłem na taki widok. Choć to co tu zobaczyłem jest niesamowite. Pozdrawiam

 3. Damian 20 października 2011 Odpowiedz

  Kapitalny widok ! Polecam również panoramę Tatr z Góry Motycznej.

 4. roman 20 października 2011 Odpowiedz

  @Damian poważnie? - nie za nisko tu jest? nie za bardzo zasłaniają górki widok w tą stronę?

 5. roman 20 października 2011 Odpowiedz

  Darek a powiem ci że myślałem o tym widoku jakieś 2-3 dni temu jak była piękna pogoda... standardowe pytanie - które szkiełko posłużyło do tego pięknego widoczku?

 6. Damian 20 października 2011 Odpowiedz

  @Roman Kilka razy zdarzyło mi się zaobserwować. Nie jest to taki widok jak z Głobikowej.. ale Tary widać gołym okiem przy takiej pogodzie jak kilka dni temu.

 7. roman 20 października 2011 Odpowiedz

  > sigma 100-300mm z Nikonem D300 hehe - jednak crop się przydaje... nie tylko D700 :-) co do góry motycznej - no trzeba spróbować - to rzut beretem...

 8. Dariusz Tyrpin 20 października 2011 Odpowiedz

  D300 jest doskonałym uzupełnieniem D700, które w mojej fotografii przyrodniczej (i nie tylko) ma raczej zastosowanie do szerszych kadrów.

 9. rutys 27 października 2011 Odpowiedz

  Piękne zdjęcie a z którego miejsca w Wisowej widać tak dobrze Tatry? Muszę sam się tam wybrać może co ciekawego ustrzelę.

 10. Dariusz Tyrpin 27 października 2011 Odpowiedz

  po wyjeździe z lasu jadąc od Jodłowej jest krzyżówka obok przystanku pks - najlepiej skręcić w lewo i po 100 metrach się zatrzymać - ja jednak poszedłem w prawo, za przystanek na niewielki uprawny pagórek, gdzie stoi trianguł - z tego miejsca jest powyższe zdjęcie zrobione :) życzę szczęścia :)