„Służba Celna przy pracy” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego WCO

Właściwie to nie miałem do tej pory zwyczaju startować w konkursach fotograficznych – jakoś brakowało czasu, chęci i ochoty, ale tym razem było inaczej. Zachęcony i zmobilizowany przez przełożonych, postanowiłem udać się do Parkosza i pstryknąć kilka zdjęć funkcjonariuszom z grupy mobilnej. Efektem były trzy fotografie, które wzięły udział w konkursie.

Oto jedna z nich:

A teraz zacytuję tekst z intranetowego portalu Corintia – rozstrzygnięcie konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego WCO „Służba Celna przy pracy” przez jury w dniu 19 maja 2010r.

Organizator konkursu fotograficznego WCO „Służba Celna przy pracy” uprzejmie informuje, że do konkursu zgłosiło się 26 osób-funkcjonariuszy celnych, które przysłały 60 zdjęć. Jury pod przewodnictwem Szefa Służby Celnej, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jacka Kapicy dokonało wyboru 11 najlepszych zdjęć i wytypowało spośród nich trzech laureatów.
Oceniając prace, jury wzięło pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, walory artystyczne, kompozycję pracy, uwzględniającą trudność ujęcia, odzwierciedlenie tematu konkursu, estetykę wykonania i jakość techniczną.

Jury jednogłośnie uznało, że zwycięzcą konkursu fotograficznego „Służba Celna przy pracy” zostaje Pan Dariusz Tyrpin z Oddziału Celnego w Dębicy (IC Przemyśl) za zdjęcie zatytułowane „Dalekie obserwacje”.
Drugie miejsce w konkursie jury przyznało Panu Maciejowi Czarneckiemu z Izby Celnej w Białymstoku za zdjęcie „Tym razem w chłodni”.
Trzecie miejsce zajął również Pan Maciej Czarnecki z IC Białystok za zdjęcie pt. „Papierosy i kukurydza zamiast ziaren kawy”.

Jury przyznało ponadto 8 wyróżnień następującym osobom:
1. Ryszard Ślimak z Izby Celnej w Przemyślu – Na stanowisku
2. Tyrpin Dariusz z Izby Celnej w Przemyślu- Zaproszenie (3)
3. Piotrowicz Wojciech z Izby Celnej w Olsztynie – Kontrola pod rosyjskim wagonem(3)
4. Gola Jan z Izby Celnej w Toruniu – Funkcjonariusz na służbie
5. Jarocki Tomasz z Izby Celnej w Białymstoku – Akcja tunel
6. Kostępski Konrad z Izby Celnej w Warszawie – Przeszukanie pociągu
7. Poskrobko Jarosław z Izby Celnej w Białymstoku – Jasna strona
8. Jarocki Tomasz z Izby Celnej w Białymstoku – Celnik na służbie

Zwycięskie i wyróżnione prace spełniają wszystkie formalne wymagania regulaminu konkursu. Najlepsza praca „Dalekie obserwacje” Pana Dariusza Tyrpin weźmie udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym, organizowanym przez Światową Organizację Ceł w Brukseli w dniach 24 -26 czerwca 2010r.

Termin wręczenia nagród i wyróżnień zostanie podany odrębnie.

Chyba zmienię zdanie na temat konkursów fotograficznych 😉

Comments

  1. Witam. Moje gratulacje, wg mnie to ewidentnie najlepsza z zamieszczonych na corintii prac, ciekaw jestem pozostałych trzech. Moje gratulacje. Pozdrawiam.

  2. Dariusz Tyrpin 26 maja 2010 Odpowiedz

    Panie Konradzie, również gratuluję wyróżnienia :) Szkoda, że nie przedstawiono pozostałych 8 zdjęć. Szkoda również, że tak mało osób startowało w konkursie. Pozdrawiam również - do zobaczenia :)

  3. Pathy 26 maja 2010 Odpowiedz

    Moje Gratulacje Darku :) Miedzynarodowy pewnie rowniez wygrasz:) Pozdrawiam!

  4. mirqo 29 maja 2010 Odpowiedz

    Gratulacje! i powodzenia w międzynarodowym konkursie!