Znane postacie w śnieżnej oprawie

„Znane postacie w śnieżnej oprawie” to organizowana już po raz piąty przez Urząd Gminy w Dębicy plenerowa impreza rekreacyjna, której celem jest wyrzeźbienie w śniegu podobizn polityków, samorządowców, biznesmenów i innych osób działających na terenie lub w bliskim sąsiedztwie Gminy Dębica. Impreza odbyła się w sobotę 6 lutego tradycyjnie  przy Zespole Szkół w  Głobikowej. I tym razem również aura dopisała – śniegu było mnóstwo zarówno do rzeźbienia figur, jak i na potrzeby kuligu, który był jedną z atrakcji i z którego chętnie skorzystali zaproszeni na imprezę goście. Przez Kamieniec i leśne ostępy w atmosferze ludowej muzyki (cały czas przygrywała kapela z Podgrodzia) wiodła trasa kuligu, by dotrzeć do leśniczówki Berdech. Nie obeszło się jednak bez kłopotów. Po drodze, nieopodal leśnej polany, śnieżny korowód napadł zbrojny oddział banitów. Po burzliwych negocjacjach wszystkim gościom udało się ujść z życiem – w dobrych nastrojach kulig ruszył w dalszą drogę w kierunku leśniczówki.

Gorące napoje i kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Żal było opuszczać gościnne progi leśniczówki Berdech, ale trzeba było wracać do Głobikowej. Po przybyciu na miejsce komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia – niektóre wyrzeźbione figury stały na wysokim poziomie artystycznym i ciężko było wyłonić tę pierwszą. Nie mnie j jednak przewodniczący jury Ryszard Kucab ogłosił, że w piątej edycji konkursu „Znane postacie w śnieżnej oprawie” zwyciężyła drużyna ze Stasiówki.

Poniżej kilka zdjęć z imprezy:

Impreza niezwykle udana, pomimo mroźnego wiatru, który dzień wcześniej przysporzył wiele kłopotów mieszkańcom Głobikowej  i okolicznych miejscowości tworząc potężne zaspy na drogach, z którymi jedynie pługi wirnikowe mogły sobie poradzić. Brakowało jedynie słońca, ale atmosfera panująca na imprezie niwelowała jego brak.

Comments

  1. nefretete 9 lutego 2010 Odpowiedz

    A gdzie Twoja podobizna ??;) najważniejsze że imprezka udana pozdrawiam i życze dalszych sukcesów

  2. enigma84 10 lutego 2010 Odpowiedz

    Zdjęcia jak zwykle super! W tym obiektywie każda imprezka musi być udana;) pozdrowionka